اخبار خودرو

مزدا 3 جدید با تکنولوژی احتراق بدون شمع

بهبود عملکرد پیشرانه تا 30 درصد

جزییات بیشتری از پیشرفت بزرگ مزدا درباره کارایی موتورهای احتراقی در حال انتشار است . این خودروساز ژاپنی در هفته های آینده از یک نیرومحرکه با اشتعال تراکمی سوخت همگن  (HCCI) رونمایی خواهد کرد . که بر اساس شنیده ها ، اخبار رسمی در حین برگزاری کنفرانس تکنولوژی در شهر فرانکفورت در اوایل شهریور منتشر خواهد شد .

mazda skyactiv موتور مزدا اسکای اکتیو

اسکای اکتیو Mazda Skyactiv

اشتعال تراکمی سوخت همگن HCCI یعنی یک موتور بنزین سوز که نزدیک به موتورهای دیزلی عمل می کند ، با تراکم مخلوط هوا و سوخت در سیلندر تا به احتراق برسد .

mazda skyactiv مزدا اسکای اکتیو

اسکای اکتیو Mazda Skyactiv

بر اساس گزارش موتورینگ ، این پیشرانه مزدا با نام skyactiv II ، در دورهای پایین همچنان از شمع موتور برای احتراق استفاده میکند ، اما در دور های بالاتر به HCCI سوییچ میکند .

mazda 3 new مزدا 3 جدید

تصویر مربوط به طرح های پیش از رونمایی مدل کنونی مزدا 3 می باشد

مزدا : بهبود عملکرد پیشرانه تا 30 درصد

مسئولان این خودروساز ژاپنی ادعا می کنند موتور اسکای اکتیو 2 میتواند 30 درصد کارآمدتر از موتور بنزین سوز کنونی باشد . در این صورت با صرفه جویی سوخت ترکیبی ، مصرف سوخت مزدا 3 جدید 17 کیلومتر در هر لیتر خواهد بود . درحالی که در مدل کنونی ، بهترین حالت 13.5 کیلومتر به ازای هر لیتر است .

عکس ماشین مزدا 3 mazda

مزدا 3 Mazda

نسل بعدی مزدا 3 اولین خودرویی است که از پیشرانه skyactiv 2 استفاده خواهد کرد که احتمالا در سال 2018 خواهد بود . این خودرو ساز ژاپنی ، کانسپت مدل جدید مزدا را در نمایشگاه خودرو توکیو (مهر ماه) رونمایی می کند .

تصاویر مزدا 3 mazda

3 Mazda

اگر همه چیز با موفقیت پیش برود ، مزدا اولین خودرو سازی خواهد بود که اشتعال تراکمی سوخت همگن HCCI را روی یک مدل تولیدی بنزین سوز معرفی میکند . پیش تر در سال 2007 ، جنرال موتورز یک نسخه آزمایشی تولید کرد که ادعا می شد صرفه جویی سوخت را تا 15 درصد افزایش میدهد .

mazda عکس مزدا

حاصل این بکارگیری اشتعال تراکمی سوخت همگن HCCI میتواند نهایتا به نسل بعدی موتورهای روتری برای یک کوپه اسپرت مزدا منجر شود ، که البته باید به این موضوع با شک و تردید نگریست .

منبع : motor1

نمایش بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بسته